Na kole bezpečně a pohodlně

Je vaše kolo řádně vybaveno?

Při vybavení mluvíme především o tzv. „povinné výbavě“ jízdního kola, která má cyklistovi zajistit bezpečnou jízdu a viditelnost na silnici. 

Každé kolo by mělo být vybaveno dvěma na sobě nezávislými brzdami, konce trubek řidítek by měly být zaslepeny záslepkou a prostor pro uchopení řidítek obalen měkkým materiálem a to nejen kvůli bezpečnosti, ale i pohodlí.

Jízdní kolo musí být vybaveno předepsanými a správně umístěnými odrazkami a předním světlem, které musí být řádně seřízeno.

Co je však se všeho nejdůležitější se nenachází na kole, ale na hlavě cyklisty. Ano, jedná se o cyklistickou přilbu, která by měla splňovat normu CE ČSN EN 1078 a po tvrdším nárazu, tedy vždy, když splní svůj účel, by měla být vyměněna za novou.

Nejeden zkušený cyklista by vám jistě povyprávěl, jak mu helma zachránila život. Cyklopřilby pořídíte v našem e-shopu v kategorii Cyklistické přilby.

Mezi další výbavu, která sice povinná není, ale žádný zkušenější cyklista bez ní nevyjede, patří láhev s vodou, pumpička, sada na opravu duší a základní cyklistické nářadí.  Doma pak má cyklista pár duší náhradních.

V dnešní době, kdy je snad každý chytrý telefon vybavený systémem GPS a bez ohledu na operační systém, patří vždy k základním programům i Mapy, přijde jistě vhod univerzální držák telefonu na řidítka.  Na delší výlety se jistě hodí brašna, kterou lze zavěsit na rám kola.

Tyto a další produkty můžete zakoupit v kategorii Cyklistika. Vedle cyklovybavení naleznete v této kategorii i dětská kola